niedziela, 24 października 2010

dywagacje :) i odpowiedź na moje pytanie

Ethin napisała: Odpowiadam na twoje pytanie.
Wbrew przekonaniu niektórych ludzi satanista wierzy w Boga. Wierzy w Szatana jego przeciwieństwo a więc wierzy też i w Boga. Cała różnica polega na tym że nie uznaje "władzy" boskiej i wybiera kultywowanie "władzy" Szatna. Ot wszystko. Ale jak ktoś może pomylić ateistę z agnostykiem? To chyba tylko dla tego że zaczynają się na tę samą literę.


No prawie dobrze odpowiedziałaś na pytanie ;)
tak naprawdę to wytłumaczenie jest nieco inne i nie ma nic wspólnego z tym, czyją władzę kultywuje satanista...

No chodzi o to, że najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytanie: kim jest szatan i skąd się wziął. Mając odpowiedź na to pytanie, macie odpowiedź na moje :)

No bo to było tak: Najpierw był Bóg, potem stworzył aniołów, wśród nich był jego ulubieniec - Lucyfer. Tyle, że podpadł on Bogu i został strącony w otchłań. Stał się upadłym aniołem i, jak wielu satanistów twierdzi, szatanem. Z tego wynika, że Bóg stworzył szatana, więc wierząc w szatana - czyli będąc satanistą - automatycznie wierzy się w Boga. Taki dogmat, którego nie da się obalić :)

a pomyłki agnostyk-ateista są bardzo częste, bo ludzie nie znają definicji. I wydaje im się, że to właściwie to samo. Nie zadają sobie trudu sprawdzenia i potem walą głupoty... heh tak już jest.

Brak komentarzy: